Polfarmex Baza Leków
Prezentowana, bezpłatna aplikacja to narzędzie, które ułatwi pracę każdemu lekarzowi i farmaceucie. Dzięki niej można bowiem szybko i bez błędów wypisać receptę, a także sprawdzić poprawność już wystawionej. Aplikacja zapewnia dostęp do bazy wszystkich produktów leczniczych, dopuszczonych do obrotu w Polsce, będących w sprzedaży.

W bazie znajdują się zarówno leki wydawane na i bez recepty, jak i dermokosmetyki czy suplementy diety. Zawiera ona kompleksowe dane o ponad 17 tys. produktów i jest na bieżąco aktualizowana, m.in. zawsze po ogłoszeniu nowej listy refundacyjnej. Korzystając z aplikacji, można znaleźć szczegółowy opis każdego leku. Są to informacje na temat składu, sposobu stosowania, przeciwwskazań czy ostrzeżeń, itp. Co ważne, aplikacja pozwala także na sprawdzenie potencjalnych interakcji, a ponadto klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC) czy wskazań do refundacji na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego (ChPL).

Aplikacja, mimo bogatej zawartości, jest niezwykle prosta w obsłudze. Intuicyjna wyszukiwarka umożliwia przeglądanie treści według różnych kryteriów i skraca do minimum czas potrzebny na znalezienie danego leku.

Aplikacja została stworzona we współpracy z firmą medNT

 
Screenshots
Polfarmex Baza Leków – miniaturka zrzutu ekranu Polfarmex Baza Leków – miniaturka zrzutu ekranu Polfarmex Baza Leków – miniaturka zrzutu ekranu